Školski projekt iz Građanskog odgoja i obrazovanja “Žena”

Glavni je cilj projekta pozitivan obrazovni i odgojni učinak na učenike i njihove roditelje o položaju i važnosti žena za zdravo funkcioniranje našeg društva, a time i pozitivne društvene promjene.

Također,  od mlade će se dobi učenika razvijati i poticati sposobnost za društveni aktivizam te pravovremeno uočavanje svakog oblika  prevencije nasilja te diskriminacije i predrasuda prema pojedincima bez obzira na njihove sekundarne društvene identifikacije.

Najosnovniji je cilj razviti kod djece temeljni osjećaj između dobrih i loših postupaka jednih prema drugima.

Aktivna participacija projekta bila je usmjerena ponajprije na sve učenike škole koji su ciljana skupina i krajnji korisnici projekta (N=143), a  vođeni su tijekom godine svojim učiteljima.

Također, projekt je usmjeren i na dionike lokalne zajednice, a ponajprije na roditelje učenika, prvenstveno žene koje su bile u planiranim aktivnostima neizostavni dio projekta.

Više o provedenim aktivnostima i realizaciji projekta pročitajte u BILTENU  – PROJEKT “ŽENA”.

Podijeli